2018 წლის 14 აპრილს, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა და ჯანდაცვის ფაკულტეტის ბიოლოგიის დეპარტამენტში შედგა ბათუმის ბოტანიკური ბაღის გოდერძის ალპური ბაღის მენეჯერის, თემურ ვასაძის სადისერტაციო ნაშრომის: ''აჭარის გვიმრების მრავალფეროვნება და ბიოეკოლოგია'' დაცვა.
თემის სამეცნიერო ხელმძღვანელები არიან: პროფესორი ქეთევან დოლიძე, ბიოლოგიის დოქტორი ნინო მემიაძე. შემფასებლები: შამილ შეთეკაური, ბიოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი; მურმან დავითაძე, ბიოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ემერიტუსი. ნათელა ვარშანიძე, ბიოლოგიის დოქტორი, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი.
ბათუმის ბოტანიკური ბაღის ადმინისტრაცია, ბაღის მრავალრიცხოვან კოლექტივთან ერთად ულოცავს ბატონ თემურ ვასაძეს ბიოლოგიის აკადემიური დოქტორის ხარისხის მინიჭებას და უსურვებს შემდგომ სამეცნიერო წარმატებებს.

On April 14, 2018 at the Department of Biology of the Faculty of Natural Sciences and Health Care of Shota Rustaveli Batumi State University a Defence of the Dissertation Thesis ,,Biodiversity and Bio-ecology of Ajara Ferns,, of the Manager of Goderdzi Alpine Garden Mr. TemurVasadzewas held.
Scientific leaders of the Thesis are represented by Professor Ketevan Dolidze, Doctor of Biology Nino Memiadze. Reviewers: Shamil Shetekauri, Doctor of Biological Sciences, Associate Professor of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University; Murman Davitadze, Doctor of Biological Sciences, Emeritus of Shota Rustaveli Batumi State University, Natela Varshanidze, Doctor of Biology, Associate professor of Shota Rustaveli Batumi State University.
The Admnitsration of Batumi Botanical Garden, together with its personnel congratulates Mr. TemurVasadze on being granted with the Degree of Doctor of Biology and wishes further access.