დღეს, ბათუმის ბოტანიკურ ბაღში, ბოტანიკურ ბაღსა და შ.პ.ს ''აგროდეკორსერვის'' (ევრო ეზო) შორის გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი, რომელსაც ორგანიზაციების ხელმძღვანელებმა, - ირაკლი არჩაიამ და ლევან ჭანუყვაძემ მოაწერეს ხელი.
''ჩვენ დიდი ხანია ძალზედ ნაყოფიერად ვთანამშრომლობთ შ.პ.ს ''აგროდეკორსერვისთან''. თანამშრომლობის ფარგლებში, არაერთ სასიკეთო ტრადიციას ჩაეყარა საფუძველი, რომელიც სამომავლოდაც გაგრძელდება, რაც ერთობლივი პროექტების განხორციელების საშუალებას მოგვცემს'', განაცხადა ბაღის დირექტორმა ირაკლი არჩაიამ. მან, მადლობა გადაუხადა ორგანიზაციის ხელმძღვანელს, ლევან ჭანუყვაძეს აქტიური თანამშრომლობისა და გვერდში დგომისათვის.
''საკმაოდ მნიშვნელოვანია ხელი მოვაწეროთ აღნიშნულ მემორანდუმს და სხვა სიბრტყეზე გადავიყვანოთ ჩვენი თანამშრომლობა, რომელიც ითვალისწინებს გამწვანება-მოწყობით, მცენარეთა მოვლა-პატრონობით, სანერგე მეურნეობებში არსებული მცენარეთა რესურსების, კოლექციებში დაცულ მცენარეთა თესლებისა და კალმების ურთიერთგაცვლით, მცენარეთა მავნებელ-დაავადებებისაგან დაცვით და სხვა საქმიანობაში ხელშეწყობას'' - აღნიშნა ლევან ჭანუყვაძემ და გამოთქვა მზაობა იმისა, რომ მხარეები მუდმივად განავითარებენ ურთიერთსასარგებლო კონტაქტებს მათი საქმიანობის სახვადასხვა სფეროში.
ირაკლი არჩაიამ და ლევან ჭანუყვაძემ ხაზგასმით აღნიშნეს, რომ ბოტანიკური ბაღი და შ.პ.ს ''აგროდეკორსერვისი'' ითანამშრომლებენ გამოცდილების გაზიარებისა და ურთიერთსასარგებლო ინფორმაციების გაცვლის, მცენარეთა მოვლა-პატრონობის და სანერგე-სასათბურე მეურნეობების განვითარების ხელშეწყობის თვალსაზრისით.

Сегодня, между Батумским ботаническим садом и ООО ''Агро Декор'' (евро двор) был подписан Меморандум о сотрудничестве, который подписали руководители, - Ираклий Арчая и Леван Чануквадзе.
''Мы долгое время сотрудничаем с ООО ''Агро декор сервисом'' в эффективном режиме. В рамках сотрудничества была проделана прочная основа для целого ряда полезных традиций, которые также будут продолжены и в будущем, что позволит нам реализовать совместные кооперативные проекты'', - заявил руководитель Ботанического сада Ираклий Арчая. Он поблагодарил руководителя Организации, Левана Чануквадзе за активное сотрудничество и поддержку.
''Весьма важно подписание данного Меморандума и переход на верхнюю степень сотрудничества, которое учитывает содействие в следующих сферах деятельности: в озеленении-посадке, уходе и выращивании растений, обмене семян и черенков растений, охраняемых в коллекции, заботе о растениях, защите растений от болезней, паразитов и т.д.'', - отметил Леван Чануквадзе и выразил готовность к постоянному развитию взаимовыгодных контактов в различных областях своей деятельности.
Ираклий Арчая и Леван Чануквадзе отметили, что Ботанический сад и ООО ''Агро Декор Сервис'' будут сотрудничать с целью обмена опытом и обмена взаимовыгодной информации в сферах ухода за растениями и для содействия развития хозяйственной деятельности теплицы и питомника растений.