22 აპრილს, დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში, ტურისტულ სეზონთან დაკავშირებით დაგეგმილი სიახლეების გაცნობის მიზნით, ბათუმის ბოტანიკური ბაღის წარმომადგენლები ბათუმში არსებულ ტურისტულ სააგენტოებს და დაინტერესებულ ორგანიზაციებს შეხვდნენ.
შეხვედრაზე, ბაღის დირექტორმა თამაზ დარჩიძემ ისაუბრა ბათუმის ბოტანიკური ბაღის ტურისტულ პოტენციალზე, ამ კუთხით ბოლო წლებში დანერგილ სიახლეებზე და მიღწევებზე, ტურისტთა ზრდის დინამიკაზე და ტურისტულ სააგენტოებთან ურთიერთ თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე.
ინფორმაცია ბაღში არსებულ ტურისტულ სერვისებთან და მომსახურებასთან დაკავშირებით გააკეთა ტურიზმისა და ეკოგანათლების განყოფილების უფროსმა ანინა დევაძემ.
ბოტანიკური ბაღის დირექტორის მოადგილემ ლევან დავითაძემ დამსწრე საზოგადოებას წარუდგინა ბათუმის ბოტანიკური ბაღის ფასდაკელებათა პაკეტი, რომელიც გულისხმობს ტურისტული სააგენტოებისათვის ბაღის დათვალიერების საფასურზე 10, 18 და 25 % - იან შეღავათს.

22-го апреля в связи с туристическим сезоном в центре демократии представители батумского ботанического сада, туристических агентств и заинтересованных организации провели встречу.
На встрече директор сада Тамаз Дарчидзе говорил о потенциале сада с туристической точки зрения, новшествах и достижениях последних лет в этом плане, динамике роста туризма и важности сотрудничества с туристическими агентствами.
Начальник отдела туризма и экообразования Анина Девадзе рассказала о туристических сервисах сада.
Заместитель директора сада Леван Давитадзе представил присутствующим пакет скидок цен посещения ботанического сада. Пакет предусматривает льготы для туристических агентств в размере 10. 18, 25 %.