25-28 ივლისს, ბაღის ადგილობრივი ფლორისა და კონსერვაციის დეპარტამენტის სამუშაო ჯგუფი, დეპარტამეტის უფროსის დავით ხარაზიშვილის ხელმძღვანელობით იმყოფებოდა ხულოსა და შუახევის მუნიციპალიტეტებში.
საველე გასვლა განხორცილედა დეპარტამენტის სამუშაო პროგრამის ფარგლებში - „ბაღში ადგილობრივი ფლორის სახეობების შევსება-განახლების და მოვლა-პატრონობის ღონისძიებები“ და ჰერბარიუმისა და ველური ფლორის სახეობათა თესლების შეგროვების მიზნით.
სამუშაო ჯგუფი იმყოფებოდა მდინარეეების: ჩირუხუსწყლის (ჩირუხის და ღომის მთები), აჭარისწყლის (გოდერძის უღელტეხილი) და ჭვანისწყლის (გომის და ნაღვარევის მთები) ხეობებში.
სამუშაო ჯგუფის მიერ შეგროვებულ იქნა 480 ფურცელი ჰერბარიუმი და ადგილობრივი ფლორის 15 სახეობის თესლი, რომელიც გადაეცა ბაღის ეგზოტურ მცენარეთა კოლექციის დეპარტამენტის მეთესლეობის სექტორს.

25-28 июля рабочая группа департамента местной флоры и консервации сада под руководством начальника департамента Давида Харазишвили находилась в муниципалитетах Хуло и Шуахеви.
В рамках рабочей программы департамента «Пополнение-обновление видов местной флоры сада и мероприятия по уходу за ними» - были проведены полевые работы с целью сбора семян видов местной флоры и гербария.
Рабочая группа находилась на территории ущелья рек Чирухисцкали(горы Чирухи и Гома), Аджарисцкали (Годердзский перевал) и Чванисцкали (горы Гома Нагвареви).
Рабочая группа собрала 480 листов для гербария и семена для 15 видов местной флоры, которые были переданы семенному сектору департамента коллекции экзотических растений сада.