ქალაქ თბილისში, მე-18 საერთაშორისო ტურისტულ გამოფენაზე, ბათუმის ბოტანიკური ბაღი წელს მეოთხედ იღებს მონაწილეობას.
ბაღის პავილიონში წარმოდგენილია ბოტანიკური ბაღის ეგზოტური მცენარეები, სხვადასხვა სახეობის გირჩა, ბაღის ბეჭდვური პროდუქცია (ფლაერები, წიგნები, თესლების სია, გაზეთი „ბოტანიკური ბაღი“) და სხვა.
გამოფენის დღეებში (14-16 აპრილი), გამოფენის სტუმრებს, საშუალება ექნებათ შეიძინონ ბოტანიკური ბაღის ინდივიდუალური, ორკაციანი და საოჯახო ერთთვიანი აბონიმენტები.
გამოფენის ფარგლებში ბევრი საინტერესო შეხვედრააა დაგეგმილი, როგორც ქართულ, ისე უცხოურ ტურისტულ კომპანიებთან და დაინტერესებულ პირებთან.

Батумский ботанический сад уже в четвертый раз принимает участие в 18-ой международной выставке в Тбилиси. В павильоне сада были представлены экзотические растения. Различные виды шишек, а также печатный материал сада (флаеры, книги, семенной список, газета ''Ботанический сад'' и др.).
В период выставки (14-16 апреля) посетители смогут приобрести индивидуальные, семейные месячные абонементы посещения батумского ботанического сада.
В рамках выставки запланированы интересные встречи не только с грузинскими, но и зарубежными компаниями.