დღეს, ბათუმის ბოტანიკური ბაღის ადმინისტრაციამ, ქალაქ ბათუმის მერის სახელით ბინის საკუთრების მოწმობები გადასცა ბაღის ტერიტორიაზე დროებით მცხოვრებ ოჯახებს, რომლებისთვისაც საერთაშორისო-საქველმოქმედო ფონდ „ქართუ ჯგუფის“ დაფინანსებით, ხუთსართულიანი საცხოვრებელი სახლი აშენდა ქალაქ ბათუმში, ლერმონტოვის ქუჩის №107 „ლ“-ში.
ბოტანიკური ბაღის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა, ლევან დავითაძემ, საკუთრების მოწმობები ამჯერად 30 ოჯახს გადასცა, რომლებიც უახლოეს დღეებში დატოვებენ ბოტანიკურ ბაღში თავიანთ ამორტიზებულ საცხოვრებელ სახლებს და ახალ წელს ახალმოსახლეობას იზეიმებენ კეთილმოწყობილ ბინებში.
ბოტანიკურ ბაღში კი რჩება კიდევ ათამდე ოჯახი, რომელთა განსახლების საკითხიც, ქალაქ ბათუმის მერიის შესაბამისი საბინაო კომისიის მიერ უახლოეს დღეებში იქნება გადაწყვეტილი.
ბაღის ადმინისტრაცია კიდევ ერთხელ ულოცავს ახალმოსახლეობასა და ამასთანავე, დამდეგ შობა-ახალ წელს ბაღის ტერიტორიაზე მცხოვრებ ყველა ოჯახს და უსურვებს ჯანმრთელობას და მრავალ სასიხარულო დღეებს!

Сегодня администрация батумского ботанического сада от имени мэрии г. Батуми передала удостоверения на владение квартирами семьям, временно проживающим на территории сада. Они получат квартиры в пятиэтажном доме в г.Батуми, на ул. Лермонтова №107 ''Л'', который был построен при финансировании международного благотворительного фонда ''Карту-групп''.
И.О. директора ботанического сада Леван Давитадзе передал удостоверения 30 семьям. Ни в ближайшее время покинут свои амортизированные дома и перейдут в новые квартиры.
На территории ботанического сада остаются еще несколько семей (10), квартирный вопрос которых городская мэрия решит в ближайшие дни.