აპრილის თვიდან სიახლეა ბათუმის ბოტანიკური ბაღის ადმინისტრაციაში - ბაღის დირექტორს ახალი მოადგილე ჰყავს, - ბიოლოგიის აკადემიური დოქტორი, დავით ხარაზიშვილი, რომელიც აქამდე ბაღის ადგილობრივი ფლორისა და კონსერვაციის დეპარტამენტის უფროსი იყო.
არსებითად იცვლება და ზუსტდება დირექტორის მოადგილეების საკურატორო სფეროები, - დირექტორის ერთ-ერთი მოადგილე, ლევან აფხაზავა ფინანსური და ეკონომიკური მართვის სფეროს მიმართულებებს უხელმძღვანელებს, დავით ხარაზიშვილი კი კოლექციების მართვისა და კონსერვაციის მიმართულებებს.
დირექტორის, ირაკლი არჩაიას გადაწყვეტილებით, გოდერძის ალპური ბაღის პროექტების მართვას ორივე მოადგილე, საკუთარი კომპენტენციის ფარგლებში გაუწევს ზედამხედველობას.
ახალი სტრუქტურის თანახმად, შეიქმნა საქმის წარმოების განყოფილება, მებაღეობის განყოფილება, ინფრასტრუქტურისა და ლანდშაფტური დაგეგმარების განყოფილება.
აღსაიშნავია, ახალ სტრუქტურაში მთავარი აგრონომის პოზიციის შემოღება, რომელიც წინათ, ბაღის ისტორიაში არსებობდა.

From April new Deputy Director of Batumi Botanical Garden will be David Kharazishvili – PhD in biology, who was previously the head of the Local Flora and Conservation Department of the Garden.
There are significant changes in the field of curation of the Deputy Directors. Levan Apkhazava, one of the Deputy Director will lead the directions of Financial and Economic Management and Davit Kharazishvili will lead the Management and Conservation Directions of the Collections.
By the decision of the Director Irakli Archaia, both deputies will supervise Goderdzi Alpine Garden projects within their own competence.
According to the new structural changes was created: the Department of Document Administration, Department of Gardening, Infrastructure and Landscape Planning Department
It should be noted, the new position of Main Agronomist, which position previously existed in the history of the Garden.