ბათუმის ბოტანიკურმა ბაღმა წელს, მეოთხედ, ბამბუკების გამოფენას უმასპინძლა, რომელიც მიმდინარე წლის 29 აპრილს ზედა პარკის პანორამულ გადასახედზე გაიმართა და მასში, უამრავმა მოწვეულმა სტუმარმა, ადგილობრივმა თუ უცხოელმა ვიზიტორმა მიიღო მონაწილეობა.
''მოხარული ვარ, რომ დღევანდელ დღეს, ბოტანიკურ ბაღში მობრძანებულ უამრავ სტუმარს, ადგილობრივ თუ უცხოელ ვიზიტორს ვხედავ. ბამბუკების დღევანდელი ჩვენი ტრადიციული გამოფენა, კიდევ ერთხელ მარწმუნებს იმაში, რომ ბათუმის ბოტანიკური ბაღი კვლავ რჩება რეგიონის ერთ-ერთ უმთავრეს დათვალიერების ობიექტად. ამაზე მეტყველებს, ვიზიტორთა ის დინამიკა, რაც ბოლო პერიოდში სახეზე გვაქვს. მიხარია, რომ ბაღი ყველა მიმართულებით დინამიურად ვითარდება, რაც მთავარია, მოტივირებულია თანამშრომელთა დიდი ნაწილი, რაც მიღწეული წარმატებების ძირითადი ფაქტორი გახლავთ. ბაღის ადმინისტრაცია, ბაღის წინაშე მდგარი ამოცანების დასაძლევად მოწოდების სიმაღლზე დგას. ვიმედოვნებ, რომ ასევე ერთსულოვნად, შემართებითა და კვალიფიციური მიდგომით გავაგრელებთ ყველა წამოწყებას და მივიყვანთ ბოლომდე, რაც მნიშვნელოვნად განსაზღვრავს ბაღის ხვალინდელ იერ-სახეს'', - აღნიშნა თავის გამოსვლაში ბათუმის ბოტანიკური ბაღის დირექტორმა ირაკლი არჩაიამ.
გამოფენაზე, ბათუმის ბოტანიკური ბაღის ბაღის კოლექციიდან წარმოდგენილი იყო16 სახეობის ბამბუკი. აქვე, მობრძანებულ საზოგადოებას, საშუალება ჰქონდა დაეთვალიერებინა ბამბუკისაგან დამზადებული აქსესუარები, რომელთა შეძენაც ადგილზევე შეეძლო.
გურმანებს, საზოგადოებრივი კოლეჯი ''ახალი ტალღა'' გაუმასპინძლდა ბამბუკისაგან დამზადებული სხვადასხვა სახის დესერტებითა და კოქტეილით.

Batumi Botanical Garden, for the fourth time, hosted Bamboo exhibition which was held on the panoramic view site of the Upper Park on April 29 and was participated by a number pf invited guests, local and foreign visitors.
''I am happy to see a number of guests, local and foreign visitors visiting Batumi Botanical garden today. Our traditional Bamboo Exhibition held today once again convinces me that Batumi Botanical Garden stills remains as one of the key visiting sites of the region. This is proved by the dynamics of the visitors, having faced in the recent period. I am happy that the Garden is dynamically being developed in all directions. Large part of the personnel being motivated, being one of the basic precondition for the achieved success. Garden Administration does its best to reach the goals and objectives faced by the Garden. I hope that we will continue handling all initiations unanimously, with joint efforts and qualified approach and lead to the end, which significantly determines future face of the Garden'', noted Director of the Botanical Garden Mr. Irakli Archaia in his speech.
At the exhibition, 16 bamboo species were represented from the collection of the Botanical Garden. Hereby, visiting public had opportunity to see and purchase the accessories produced from bamboo.
Gourmands were hosted with various desserts and cocktails produces from bamboos by the Community College ''New Wave''.