2016 წლის 30 ოქტომბერს, თურქეთის რესპუბლიკის ქ. ანტალიაში ოფიციალურად დაიხურა ბაღებისა და საბაღო ხელოვნების საერთაშორისო გამოფენა - "Expo 2016 Antalia", რომელიც მიმდინარე წლის 22 აპრილს გაიხსნა, სადაც საქართველო, ბათუმის ბოტანიკურმა ბაღმა წარადგინა.
გამოფენის საზეიმო დახურვას დაესწრო ბათუმის ბოტანიკური ბაღის დელეგაცია ბაღის დირექტორის, ირაკლი არჩაიას ხელმძღვანელობით.
ბათუმის ბოტანიკური ბაღს გადაეცა შესაბამისი სერთიფიკატი, რომელშიც აღნიშნულია, რომ: „საერთაშორისო გამოფენა „Expo 2016 Antalia" მადლობას გიხდით გამოფენაში მონაწილეობისათვის, რომლის დევიზი „შეუნახე ბუნება მომავალ თაობას“ გახლდათ“.
აღსანიშნავია, რომ ქართული კუთხე, რომელიც დაახლოებით 500 კვ/მ-ზეა გაშენებული, შემდგომი მოვლა-პატრონობის მიზნით, საჩუქრად თურქულ მხარეს გადაეცა.

On October 30, 2016 an International Exhibition of Gardens and Gardening Art - "Expo 2016 Antalya" was officially closed in Antalya, Turkey, which was opened on April 22, 2016.
Georgia was represented by Batumi Botanical Garden at the exhibition. Festive closing of the exhibition was attended by the delegation of Batumi Botanical Garden under the leadership of its Director Mr. Irakli Archaia.
Batumi Botanical Garden was granted with a relevant Certificate, confirming that "Expo 2016 Antalya" expressed gratitude for participation in the exhibition with the motto “Preserve nature for future generations”. It is noteworthy that Georgian corner, being arranged on the area of approximately 500 sq.m. was granted to Turkish side for further caring and maintenance.