დღეს, ქ. ბათუმის მუნიციპალიტეტის მერმა გიორგი ერმაკოვმა, ბათუმის ბოტანიკური ბაღის დირექტორთან ირაკლი არჩაიასთან ერთად ბაღში დასრულებული სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერა.
აღნიშნული სამუშაოები ქვედა პარკში მიმდინარე წლის აპრილის თვის დასაწყისში, ტურისტული სეზონის დაწყებამდე დაიწყო და ივლისის ბოლოს დასრულდა.
პროექტის ფარგლებში, ქვედა პარკში რეაბილიტირებულ იქნა დაზიანებული სამარშრუტო გზა და მოეწყო ბეჭდური ბეტონის საფარი, ბილიკები მოიკირწყლა ბეტონის დეკორატიული ფილებით, პარკის ტერიტორიაზე მოეწყო ოთხი მოსასვენებელი სივრცე, სადაც მსურველებს უახლოეს პერიოდში შესაძლებლობა ექნებათ ისარგებლონ უფასო WI-FI-ით, ასევე განთავსებულ იქნა საბაღე დეკორატიული სკამები და სანაგვე ურნები.
პარკის ტერიტორიაზე აგრეთვე მოეწყო სანიაღვრე ქსელი, მიწისქვეშ გატარდა ელექტრო და ოპტიკურბოჭკოვანი სადენები. პარკის ტერიტორიაზე დამონტაჟდა ახალი დეკორატიული საპარკე ტიპის განათების ბოძები და ვიდეოსამეთვალყურეო კამერები.

Сегодня мэр г.Батуми Гиоргий Ермаков вместе с директором батумского ботанического сада Ираклием Арчая осмотрели реабилитационные работы сада.
Работы нижнего парка начались в начале апреля нынешнего года - до начала туристического сезона – и завершились в конце июля.
В рамках проекта в нижнем парке была реабилитирована поврежденная маршрутная дорога с бетонным покрытием, тропы покрыли декоративными плитами, на территории парка устроили четыре пространства для отдыха, где в ближайшее время желающие смогут пользоваться бесплатным WI-FI, также разместили декоративные скамьи и урны для мусора.
На территории парка провели сточную сеть, подземные электро и оптическо-волокнистые кабели, смонтировали декоративное освещение паркового типа и камеры видеонаблюдения.