აპრილის თვიდან სიახლეა ბათუმის ბოტანიკური ბაღის ადმინისტრაციაში - ბაღის დირექტორს ახალი მოადგილე ჰყავს, - ბიოლოგიის აკადემიური დოქტორი, დავით ხარაზიშვილი, რომელიც აქამდე ბაღის ადგილობრივი ფლორისა და კონსერვაციის დეპარტამენტის უფროსი იყო.
არსებითად იცვლება და ზუსტდება დირექტორის მოადგილეების საკურატორო სფეროები, - დირექტორის ერთ-ერთი მოადგილე, ლევან აფხაზავა ფინანსური და ეკონომიკური მართვის სფეროს მიმართულებებს უხელმძღვანელებს, დავით ხარაზიშვილი კი კოლექციების მართვისა და კონსერვაციის მიმართულებებს.
დირექტორის, ირაკლი არჩაიას გადაწყვეტილებით, გოდერძის ალპური ბაღის პროექტების მართვას ორივე მოადგილე, საკუთარი კომპენტენციის ფარგლებში გაუწევს ზედამხედველობას.
ახალი სტრუქტურის თანახმად, შეიქმნა საქმის წარმოების განყოფილება, მებაღეობის განყოფილება, ინფრასტრუქტურისა და ლანდშაფტური დაგეგმარების განყოფილება.
აღსაიშნავია, ახალ სტრუქტურაში მთავარი აგრონომის პოზიციის შემოღება, რომელიც წინათ, ბაღის ისტორიაში არსებობდა.

С апреля месяца намечаются изменения в администрации сада - у директора сада появился новый заместитель, доктор биологических наук, Давид Харазишвили, который до этого был руководителем местной флоры и консервации сада.
Существенно меняются и уточняются области курирования заместителей директора. Один из заместителей директора, Леван Афхазава будет руководить сферами управления по финансовой и экономической части, а второй, Давид Харазишвили будет отвечать за управление и сохранение коллекций.
Исходя из решения Ираклия Арчаиа, оба заместителя Альпийского Сада Годердзи, будут курировать проекты в пределах своей компетенции.
Согласно новой структуре, были созданы департаменты: делопроизводства, садоводства и инфраструктуры и ландшафтного планирования.
Следует отметить введение позиции главного агронома в новой структуре, которая раньше существовала в истории сада.